Nowe życie mojej Etki;) proszę o parę cennych rad;)

Dział poświęcony drobnym ogłoszeniom klubowym co kto ma na zbyciu. (karoseria, elektryka, zawieszenie, hamulce)
Awatar użytkownika
Już wstaje
Już wstaje
[I]:
ET2 50
[II]:
ET4 125/150 Leader
[III]:
LX50 2T
Witam wszystkich klubowiczów!
Na początku dodam że vespa która posiadam to Et2 z roku 1999 i jest to moja pierwsza Vespa ;) mam nadzieje że i nie ostatnia.
A więc tak , kupiłem etke po małej wywrotce wymienić muszę następujące rzeczy:
-owiewka z przodu
-plastik na podłogę
- schowek
- błotnik przód
- kierunkowskazy przód
- krawacik;)
- chrom w koło lampy przedniej oraz tylnej

Parę elementów już posiadam zakupiłem między innymi całą skorupę z której pozyskam poszycie na przód.
W aktualnym czasie skuterek jest czarny z czarnymi plastikami (surowy plastik nie lakierowany) , więc czeka mnie lakierowanie całości. I tu jest mały problem bo plan jest taki żeby nadwozie polakierować w kolorze białym albo kremowym;) ewentualnie coś pomiędzy tym, a plastiki pozostaną czarne .Co sądzicie o takim kolorze dla etki?? dodam jeszcze że wymienię między innymi klamki , osłone wahacza przód , lusterka, stopkę na chromowe. Myślę jeszcze czy nie wypolerować felg ale ich za bardzo nie widać więc może po prostu zostaną odświeżone , to samo dotyczy się pokrywy silnika albo lakierowanie albo polerowanie. Oczywiście wszystkie śrubki w miarę możliwości zostaną wymienione na nierdzewne ewentualnie w grę wchodzi pozłocenie metodą galwaniczną. A więc taki jest plan;) może w trakcie jeszcze jakiś nowy pomysł się zrodzi ale na chwilę obecną będzie tak jak napisałem powyżej. Największy problem będzie z lakierem czy to ma być czysty lakier czy lakier metalizowany lub perłowy. Czekam na wskazówki i informacje od was;)

Reklama

Awatar użytkownika
2017
2017
Pochwały: 1

[I]:
PX125 MY 2001
co do plastików to w oryginale te plastiki na boczkach są czarne nielakierowane
co do kolorów to kwestia bardzo indywidualna
akurat przednią felgę to elegancko widać i można by coś z nią zrobić :)
PX125 @DR177, SIP Road, SI 24/24
Awatar użytkownika
Już wstaje
Już wstaje
[I]:
ET2 50
[II]:
ET4 125/150 Leader
[III]:
LX50 2T
hehe jak by nie było przednią felgę w miarę widać tylko wiadomo jak to jest z polerowanym aluminium ;) zachodzi i praktycznie co mycie etki będę zmuszony polerować przynajmniej ręcznie;)

Wróć do Automaty - Karoseria