rajd po dolinkach

Forum vespiarzy z Małopolski
Awatar użytkownika
Niemowlak
Niemowlak
[I]:
LX50 2T
[II]:
LX125/150
Piękna pogoda, puste drogi, czego można chcieć więcej? Ku pokrzepieniu, na starcie w Kryspinowie zaczęłyśmy od porządnej jajecznicy i cappuccino al modo italiano, co by poczuć klimat ;) Jako cel wyprawy wybrałyśmy odwiedziny u będkowickich pstrągów i ruszyłyśmy w drogę. Trasa zaznaczona na mapie szminką, jeśli ktoś chętny, to proszę sobie popatrzeć. Zupełny brak ruchu samochodowego, dobre nawierzchnie krętych dróg i upał dały poczuć namiastkę Toskanii, czy Umbrii. Najpiękniejsza wioska, Kleszczów, oczarowała nas wypieszczonymi, starymi, drewnianymi domkami. Cudeńko! Przy łowisku pstrągów odbyło się plażowanie i planowanie kolejnej wycieczki...A potem z górki na pazurki, przez Bolechowice, Zabierzów, Rogate Rancho...Pięknie było...za krótko..., za mało..., niedosyt pozostał, ale ponoć niedosyt dobrze działa na apetyt;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2016, 21:58 przez ania, łącznie zmieniany 4 razy

Reklama

Awatar użytkownika
2017
2017
[I]:
LX50 2T
[II]:
GTS250 ABS
[III]:
PX200E 1982-97
no proszę, 3 lata jeździłem do Zabierzowa. wiedziałem że musi tam być wokoło piknie
Awatar użytkownika
Pomocnik mechanika
Pomocnik mechanika
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
Super. Dziewczyny gratuluje i szkoda że wyjazd przebiegł tak spontanicznie.
Następnym razem proszę wcześniej uprzedzić no i jakieś szersze zdjątka zamieścić (choć te, ze szminką to esencja kobiecości).

Zapowiadają się fajne chwile na jednośladzie.
Lomogram_2014-12-22_11-39-27-AM.jpg
Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office Sys/Dev 11/18r, 3xMCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Rozwiązania i dodatki dla Excela, Outlooka, Worda: VBATools.pl
Awatar użytkownika
Niemowlak
Niemowlak
[I]:
LX50 2T
[II]:
LX125/150
Hej:) Rozumiem niedosyt fotorelacji, ale brak doświadczenia w przeprowadzaniu dokumentacji niestety widoczny jest gołym okiem...Myśl, że można by zrobić piękne zdjęcie jajecznicy w Kryspinowie, nasunęła mi się dopiero w okolicy kościoła w Morawicy:(
Dziś, natomiast zaprzepaściłam szansę zrobienia kolejnej malowniczej fotki. Tankując Vespę na maleńkiej, mojej parafialnej stacji w Mydlnikach, równocześnie podjechała starsza pani białym maluchem i tak stałyśmy obie przy dwu dystrybutorach. To znaczy, stały nasze pojazdy wyglądając ślicznie :) Patrzyłam z rozczuleniem, ale dopiero koło południa dotarło do mnie, takie obrazki trzeba łapać!!
Poza tym, wciąż łatwiej mi namalować trasę szminką na mapie, niż zmniejszać rozmiar zdjęć do rozmiaru akceptowanego przez Forum ;)
Awatar użytkownika
Niemowlak
Niemowlak
[I]:
LX50 2T
[II]:
LX125/150
c.d.

Niemowlak
Niemowlak

[I]:
Sprint 125 3V 2014-
Miejsce na jajecznice wyborne. Właściciel lubi Vespy. Sam mu jedną sprzedałem, swoją :)
Awatar użytkownika
Niemowlak
Niemowlak
[I]:
LX50 2T
[II]:
LX125/150
Żeby wycieczka była wycieczką, a nie plątaniem się po okolicy, musi mieć wyznaczony cel. Dziś zostałam zaproszona na kiełbasę z grila u przyjaciół w Michałowicach, a dokładnie w Wilczkowicach, więc cel, bardzo kuszący, został mi narzucony "odgórnie". Trasę wybrałam jak zwykle nie najkrótszą, widokową, przyjemnie krętą i gładką. Na załączonej mapce zaznaczyłam zatoczoną pętelkę, dwa razy pomyliłam drogę ale to jest właśnie urok korzystania z tradycyjnej mapy, po którą trzeba sięgać do schowka☺Pięciominutową ulewę przeczekałam pod dachem przystanku patrząc jak wypucowaną vespę opływa rzeka wody...;) Kolejna destynacja może bardziej na południe?;)
Awatar użytkownika
Pomocnik mechanika
Pomocnik mechanika
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
Super, globtroterka nam się objawiła.
Coś czuje ze ta 50tka, to na krótko wystarczy.

Dont_Stop_me_now.jpg
Awatar użytkownika
Niemowlak
Niemowlak
[I]:
LX50 2T
[II]:
LX125/150
OShon, to Ty mnie namówiłeś do kupienia tej ślicznotki! Ja podjechałam do Vespacafe tylko PRZYMIERZYĆ kask!
Już postanowiłam nie inwestować w bagażnik i kuferek, tylko zbierać na 125tkę z bagażnikiem:)
Awatar użytkownika
Pomocnik mechanika
Pomocnik mechanika
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
Bardzo dobre postanowienie.
Cieszę się że moje polecenie ma tak dobry skutek.
Gorzej było by, gdyby Vespa kurzyła się w garażu spełniając kolejną z nieużytych i snobistycznych zachcianek.

DSC_0058.JPG

Także i zapewne duża cześć z bywalców tego forum zgodzi się ze mną, że czekamy na więcej relacji z zaplanowanych wypraw na jednośladzie, czy spontanicznych przygód, które dają nieco barw do osobistego kalendarza wspomnień.
Awatar użytkownika
Niemowlak
Niemowlak
[I]:
LX50 2T
[II]:
LX125/150
Kolejna nasza wyprawa zaplanowana była już dużo wcześniej, cel: Lanckorona:) Jako punkt startowy obrałyśmy ulicę Księcia Józefa. Ciekawość wzięła górę i nadkładając nieco kilometrów zajechałyśmy do Zabierzowa na akcję Motoserce, żeby zobaczyć dzielnych motocyklistów oddających krew. Było na co spojrzeć- piękne maszyny i Honorowi Dawcy Krwi :) wspaniała akcja organizowana przez Grupę Południe. Z Zabierzowa przez Morawicę, Liszki i Rączną skierowałyśmy się w stronę Wisły, do miejsca, gdzie na mapie zaznaczony był prom...i ku naszemu niedowierzaniu prom pływał! Za dwa uśmiechy mili sternicy przeprawili nas na drugi brzeg:) Po tej stronie Wisły przewodnictwo objęła Kinga i pięknymi drogami osiągnęłyśmy cel! Magiczna miejscowość na pochyłym wzgórzu, kto jeszcze nie był, ten ma szanse poczuć lanckoroński klimat na zlocie jesienią:) Na leżakach na ryneczku wysłuchałyśmy koncertu chóru myśliwych (?) i odpłynęłyśmy w marzenia o kolejnych wyprawach...
Awatar użytkownika
Niemowlak
Niemowlak
[I]:
LX50 2T
[II]:
LX125/150
c.d.

Wróć do małopolskie