wydech w GTS

Porady i pytania techniczne czyli klubowa samopomoc.
Awatar użytkownika
Pomocnik mechanika
Pomocnik mechanika
Posty: 674
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
[II]:
Post: 18 czerwca 2010, 19:51
dzięki wszystkim za rady, wsparcie i pomysły !! :afro:
pzdr
***Olas***
Awatar użytkownika
Niemowlak
Niemowlak
Posty: 61
Rejestracja: 24 lutego 2010, 14:55
Lokalizacja: Gliwice
[I]:
GTS250 ABS
[II]:
S50 2T
[III]:
GTS125 4T ie Super
[IV]:
GTS300 ie Super Sport 2010
Post: 24 czerwca 2010, 09:20
Witam,
przerabiałem ostatnio temat uszczelki w moim czarnym gts250 i oto krótkie podsumowanie.
Uszczelka jest wykonana jako tuleja z materiału typu sprasowany grafit na siatce z drutu stalowego materiał bardzo kruchy. Moja uszczelka została wydmuchana przy 2200 km z powodu wadliwego fabrycznego montażu. Próbowałem zastąpić ją kocem azbestowym oklejonym cienką taśmą miedzianą i było ok do momentu kiedy nie wypadłem na autostradę i podciągnąłem do 110 po 30 km było po sprawie. Zadzwoniłem do Pana Opałki z zapytaniem o cenę i zmiękłem 180pln nowa. Po chwili negocjacji i jako stały klient dostałem ją za 120 pln. Przyszła na 2 dzień i tu zoonk.
Teraz już wiem dla czego wydmuchało starą i montaż fabryczny był zły.
Uszczelka ma za dużą średnicę w stosunku do tłumika i nie da się jej wcisnąć do otworu bo się skruszy. Rozgiąłem końcówkę rury ale uszczelka weszła tylko do połowy a powinna wejść z pół centymetra poza otworki nawiercone ten kto widział tłumik wie o co chodzi. Te rozmiary do siebie nie pasują i fabrycznie pewnie też tak cisną na chama i nie do końca po czym ją wydmuchuje na tych otworkach. Wziąłem uszczelkę delikatnie papierem z fazowałem na stożek i dopiero teraz uszczelka została dobrze osadzona w łożu. Nie polecam wbijać na siłę tej uszczelki bo się źle to skończy. Innym sposobem było by wykonanie takiej tulei z miedzi na tokarce, która była by wykonana dokładnie pod wymiar.
Awatar użytkownika
Pomocnik mechanika
Pomocnik mechanika
Posty: 631
Rejestracja: 11 sierpnia 2008, 01:22
Lokalizacja: Wawa / Urzut
[I]:
Vespa 125 1961-62
[II]:
P200E 1977-82
[III]:
Cosa 1 200
Post: 24 czerwca 2010, 10:46
@Wysoki strasznie przepłaciłeś !!!! :shock:

w sklepach niemieckich lub holenderskich kosztuje do 18 Eur. Pominę już fakt, że będąc swoim GTS na VWD w Zell wymienili mi tą uszczelkę z robocizną za 6 Eur. czyli same sklepy zarabiają na niej jakieś 400 %, a Pan @Opałka dokleił jeszcze swoje całkiem nie małe pieniądze.

Co do jej zamontowania : Vespa Servicio zamontowało mi tą uszczelkę w sposób podobny do Twojego, czyli naruszyli strukturę uszczelki, powiększając jej wewnętrzny rozmiar. Wytrzymała naprawdę krótko :(

Zamontowałem kolejną uszczelkę samodzielnie. Rozgięcie mocowania tłumika, włożenie uszczelki ( weszła do 3/4 wysokości), następnie drewienko, delikatne wbicie uszczelki do końca, troszkę było pracy przy nałożeniu tłumika na kolektor wydechowy, i teraz śmiga jak należy.

pozdrawiam

P.S. a jak wygląda sprawa tylnej czerwonej lampy do GT, miałeś się odezwać
Awatar użytkownika
Niemowlak
Niemowlak
Posty: 61
Rejestracja: 24 lutego 2010, 14:55
Lokalizacja: Gliwice
[I]:
GTS250 ABS
[II]:
S50 2T
[III]:
GTS125 4T ie Super
[IV]:
GTS300 ie Super Sport 2010
Post: 24 czerwca 2010, 14:00
No fakt strasznie przepłaciłem 18euro x 4,1 = 73pln plus z 5 euro za transport i tydzień może 2 czekania daje 93 ,5 pln a tu za 120 z transportem w 24h.
Panowie czasami trzeba wspierać rodzimy rynek w granicach rozsądku nie wszystko warto ściągać. Ci goście tu płacą podatki a nie za granicą i miałem to od ręki.
Awatar użytkownika
Wąchacz spalin
Wąchacz spalin
Posty: 278
Rejestracja: 28 listopada 2009, 22:19
Lokalizacja: Gdańsk
[I]:
PK50SS / PK50S Lusso 1983-87
Post: 24 czerwca 2010, 14:07
No za 20 zł to byś kupił jeszcze etui z gekoniej skóry do tej uszczelki. ;D
Awatar użytkownika
Posty: 2
Rejestracja: 02 grudnia 2017, 20:57
Lokalizacja: Świebodzice
[I]:
GTS125 4T
Post: 27 grudnia 2017, 11:49
Właśnie z przezorności zakupiłem sobie uszczelkę bo nie miałem pewności czy podczas demontażu tłumika moja uszczelka się nie rozpadnie. Na szczęście zachowała się w całości i nie było konieczności wymieniania jej na nową. Koszt zakupu to 30 PLN :) + przesyłka
USZCZELKA TŁUMIKA PIAGGIO X8 X9 XEVO VESPA GTS LX (7019895457)
http://allegro.pl/uszczelka-tlumika-pia ... ippingInfo
Poprzednia

Wróć do Baza wiedzy technicznej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron