Tuning Vespa LX 502T czy warto?

O wszystkim co jest związane z Vespą

[I]:
LX50 2T
Cześć! Tak właśnie się zastanawiam, czy warto zainwestować w tuning mechaniczny poczciwej 50? Jeżdżę już kilka lat, i trochę jakby tej mocy zaczyna brakować. Nie to że jakoś strasznie szarżuję, ale tych kilka dodatkowych km/h by się w wielu sytuacjach przydało. Ma ktoś z forumowiczów jakieś doświadczenia z montażem cylindrów 70ccm, wydechów czy innych "myków" zwiększających moc?

Pozdrawiam!

Reklama

Awatar użytkownika
Pomocnik mechanika
Pomocnik mechanika
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
Cześć Bert.

Również zadawałem sobie to pytanie, ponieważ wpierw targnąłem się na Vespową 50tkę T2. Na moje szczęście moja sztuka jest oryginalnie nie blokowana, ściągnięta z włoskiego garażu, a tam nie obowiązują tak absurdalne przepisy. Vespa rozkręca się do 65, co jest bardzo przyzwoitym wynikiem (i zapewne tyle to max ile można z literatki wycisnąć), aczkolwiek w warunkach rzeczywistych to 50% mocy by się bardzo przydało.

22089164_1499655363457102_6448642076203430475_n.jpg

Sam masz LXa, a więc stosunkowo młodą budę i może jest sens poszukać wśród popularnych producentów kitu pollini czy pinasco (strzelam), ale z drugiej strony może lepiej zastanowić się nad 2gą sztuką? Kit da ci ok 20% mocy bo 70cc to nie 105/125, a trochę szmalu i czasu zainwestujesz. Skoro jednak zadajesz to pytanie to znaczy że masz warunki i lubisz grzebać

DSC_0023.JPG

Zależy też jakim wielkim facetem jesteś. Ja trochę czuję się na mojej ET jak na miotle, ponieważ jestem stosunkowo wysoki i nie widzę bez spuszczenia głowy zegarów podczas jazdy, co mnie strasznie wkurza. Dlatego wziąłem pod uwagę większą ramę z większą mocą o większych kołach tzn lepszym prowadzeniu się itd..

Jeśli i ty czujesz dyskomfort, to raczej zastanów się czy nowy sezon nie zacząć od czegoś silniejszego, bez kombinowania po godzinach w garażu. Postaw słoik z otworem na zaskórniaki i daj sobie czas. Oczywiście fajna sprawa takie modyfikacje, ale ja sam wolę jeździć niż grzebać, a jak zaczniesz to już nie przestaniesz. Na forum wiele jest sympatyków, którzy mają odwrotny stosunek upodobań i też im się krzywda nie dzieje. Wręcz przeciwnie bo czerpią z tego wielką satysfakcję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office Sys/Dev 11/19r, 3xMCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Rozwiązania i dodatki dla Excela, Outlooka, Worda: VBATools.pl

Wróć do Ogólne