Zakup Vespy /na co zwrócic uwagę

"Sex, Drugs & Rock & Roll" - czyli wszystko o czym chcielibyście napisać/przeczytać ale nie Vespie

Powitać.
Przeglądając ogloszenia czesto jest info.bez prawa do rejestracji brak ciągłości umów itp.
Czy da sie to jakos obejsc ?
Jakie dokumenty musza byc by w PL zarejestrowac skuter 50ccm sprowadzony ...jakies wskazówki ...
Pozdrawiam

Reklama

[I]:
LX50 2T
Rumcajs wiem, jak bardzo frustrujące jest ciągłe "odbijanie się" od niepełnych papierów, ale mimo wszystko... doradzam po prostu cierpliwe szukanie.

Nie wiem jak sytuacjia wygląda w Polsce, ale w Anglii na ok. 20 obejrzanych skuterów tylko 1 miał wszystkie dokumenty w porządku. Na propozycje "to ja poczekam aż dokumentacje uzupełnicie" (często ludzie twierdzili mi, że już-już lada dzień, w przyszłym tygodniu, będą mieć np. dowód rejestracyjny) wszyscy jak jeden mąż się na mnie obrażali :shock: . Tak samo każdy po kolei chciał płatności gotówką - w razie potrzeby nie do udowodnienia!

Nie twierdzę, że każdy z tych skuterów był kradziony. Może któryś ze sprzedających faktycznie był taki łatwo fochliwy. Nie zmienia to faktu, że proceder jest na OLBRZYMIĄ skalę, a problemy można mieć potężne (utrata skutera, oskarżenia o paserstwo itp.) :evil: . Dam sobie rękę uciąć, że część geniuszy będzie próbować również w innych krajach, z Polską włącznie :roll: .

Tak samo jeśli sprzedający nie będą tak chętnie znajdować klientów na vespę bez świstka czy dwuch to jest szansa, że proceder choćby odrobinę zmaleje. Ot, taki mam światopogląd i do tego przekonuję innych :lol: .
Awatar użytkownika
2019
2019
Pochwały: 2

[I]:
GTS300 ie Super 2008
Dowód rejestracyjny
Karta pojazdu
Ubezpieczenie OC ( jak nie było opłacone to nowy właściciel musi zapłacić do tyłu za poprzedniego, takie prawo, tak płaciłem za jednego handlarza co mi sprzedał Triumpha)
I najlepiej jak właściciel sprzedaje a nie trzecia osoba, która kupiła od kogoś ale nie przerejestrowała tylko jeździła na umowie bez wpisanej daty, takich gości trzeba unikać bo później różne rzeczy się dzieją
I tylko tyle
:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W mojej kolekcji:
MP5 PAPERINO (1945), HOFFMANN KÖNIGIN (1954), MESSERSCHMITT 150 GS (1961),
160 GS (1962), 125 GRAND TURISMO (1966), 50L (1966), 125 PRIMAVERA (1968),
125 GTR (1971), 200 RALLY (1972), 125 ET3 PRIMAVERA (1976)

Niemowlak
Niemowlak
Ja się nigdy z tym nie spotkałem. Jak można kupić skuter bez papierów? Po co? Jak można bez tego jeździć ?

Wróć do Hyde Park - wszystko i nic