Traci moc i strzela z wydechu

Porady i pytania techniczne czyli klubowa samopomoc.
Awatar użytkownika
2015
2015
[I]:
ET4 125/150 Leader
Szanowni Państwo!

Moja czerwona strzała wyszła z przeglądu. Serwis stanął na głowie, aby odkryć problemy ze spadkiem mocy zbliżając się do 80 km/h. Zwalnia do jakiejś 40-tki, słyszę strzał z wydechu i po chwili znów mogę łapać moc. Mam sprawdzone dosłownie wszystko! Cewkę, gaźnik, kompresję, wydech, powietrze, cały układ paliwowy, napęd, świecę, stator, regulator napięcia... nie pamiętam co jeszcze, ale rozbebeszyli go, uparli się i jestem im za to mega wdzięczny! Ale niestety efekt pozostał. Skuter jedzie pięknie, cudnie się zbiera, pięknie pracuje, ale gdy zbliżam się do 80-tki znów traci moc, strzał z wydechu, chwilę musze odczekać i znów łapie. Czasem jak mam silny wiatr z przodu, to i przy 75 km/h.

Czy to starość i przebieg na karku? Czy ktoś miał już taki problem i znalazł rozwiązanie? Wiem z doświadczenia, że czasem takie problemy są efektem jakiś pierdół, które nikomu by nie przyszły do głowy :D

ET4 125 Leader, 2003 - na liczniku już 52 tyś pękło.

Pozdrawiam Was serdecznie w tym trudnym czasie!
Give your life a little Vespa!

Reklama

[I]:
GTS250
Ciężko obstawić co to może być. Ze swojej strony miałem kiedyś podobny przypadek w jakimś innym sprzęcie 50cm2 dochodził do chyba ok 60 km/h i nagle sam zwalniał do 45. Wystarczyło dosłownie odczekać chwile i znow można było przyspieszać. Z tego co pamietam to ostatecznie winny okazał się chyba gaznik ale co dokładnie nie wiem. Kiedyś również miałem inny problem mianowicie skuter nie miał mocy, sprawdziłem wszystko co możliwe i nic... w końcu okazało się ze błachostka - zapchany tłumik...wystarczyło pogrzebać gwoździem w wylocie...

Wróć do Baza wiedzy technicznej