problem z immobilaizerem

Dział poświęcony drobnym ogłoszeniom klubowym co kto ma na zbyciu. (wszystko co związane jest z silnikiem)

Tak, wiem nie wypada od razu o poradę prosić.... ale ...
Problem taki spadł deszcz vespa nie chciała zapalić, rozrusznik kręcił kręcił aż się akumulator rozładował,
naładowałem akumulator ale nadal to samo, wiec do serwisu, serwis podłączył diodę do kabli kontrolnych od immobilaizera, stwierdził że immo zepsuty, ale ze można go wymontować podpiąć inna cewkę zespolona coś tam coś tam i będzie dobrze - ponoć nowy immobilaizer 1500 zł - udało się vespa odpaliła ale max V to 60 km, cóż było to rozwiązanie nie do zaakceptowania, ale w tym czasie przeschło i vespa zaczęła palić na tym zepsutym - wykręciłem go uszczelniłem siliconem bo fakt oryginalne zalanie nie było szczelne, i tak jakoś to się z miesiąc kręciło - wczorajsza burza i znowu vespa nie pali, niby immo tak jak patrze to szczelne ale mryga błąd na diodzie kontrolnej.
Pytanie czy ktoś wie jak się pozbyć immobilaizera i co trzeba wmontować zamiast niego żeby mieć pewność o poranku że zawsze zapali?
niestety dwa inne servisy zażądały mega kasy za rozwiązanie problemu - prawie połowę wartości vespy...
Może ktoś coś podpowie?
A może to błąd na kablach?

Reklama

a może takie coś by mi pomogło tylko jak mam to podłączyć?
http://allegro.pl/piaggio-vespa-et4-125 ... 03003.html

Wróć do Automaty - silnik