Życie Klubu wizje na przyszłość

Ogólne komunikaty Vespa Club Polska
Awatar użytkownika
2017
2017
[I]:
S125 4T
[II]:
GTV125 4T 2007
[III]:
Vespa 50 Special 1969-72
To ja tak na szybko deklaruję zrobienie prywatnie np.100 naklejek vcp.
Będzie na rozdawnictwo w Pradze. Przy luźnych pogawędkach vespowych i wymianie kontaktów - jak znalazł :D Dobre to na początek.
Tylko ja tam nie jadę.
Dlatego potrzebna osoba, która zadeklaruje się, że dopilnuje tematu na miejscu.
Tzn nie wplapiać komuś na siłę na skuter (często bez wiedzy właściciela), tylko podczas pogawędek zareklamować nasz klub.
Potrzebuję tylko wzór w wektorach. I słowo do działania.
trudno jest iść przez życie wieloma drogami jednocześnie - wybieram Vespę
Vespa "S" Super Sport - Fred Perry '09
Vespa Special /Polini-102ccm/ '72
Vespa GTV '06

Reklama

Awatar użytkownika
2016
2016
[I]:
Granturismo 125L (GT)
[II]:
PX125 MY 2001
Jako, iż zawodowo zajmuje się grafiką i drukiem, mogę także wydrukować od siebie "rozdawnicze" wlepy.

Jak Alek, poproszę o plik.
Benek
Awatar użytkownika
2016
2016
[I]:
PK80S Elestart
[II]:
P80X 1981-83
Trochę to wszystko od dupy strony na moje. Trzeba najpierw okreslić cel tej reorganicacji. Np. ja nie wiem o co chodzi. Z mojeg punktu widzenia wszystko jest git, ale juz dla ludzi którzy byli na VWD nie do końca bo próżno dopatrywali się VCP na plakacie...
Druga kwestia to rozeznanie się komu na czym zależy tzn. odsetek ludzi którzy chca kopać w oponkę (bardzo podoba mi się to określenie, chociaż tutaj troche inaczej na to mowimy :P) a komu zależy na czymś wiecej. Da to też ogląd na to co tak na prawdę można zdziałać i oszacować możliwości.

Cała ta dyskusja powyżej odnosi się juz do całkowicie końcowej kwestii pozyskania srodków. (na co i ile ?) Po co dyskutować nad tym czy 50 czy 100zł skoro nie wiadomo jakie są potrzeby. Od dupy strony panowie. Pań nie widziałem.

Proponowałbym zacząć od ankiety z sensownymi pytaniami odnośnie powyższego. Następnie kto to będzie robił ? Struktura ? Ciężko się tez komuś deklarować skoro nie będzie wiedział co go czeka i pozwoli to tez w jakis sposób uchronić się przed roszadami personalnymi.
Nic na siłę, wszystko młotkiem.
Awatar użytkownika
2017
2017
Pochwały: 2

[I]:
GTS300 ie Super 2008
Kto chce coś robić w klubie musi sieć wizje swojej pracy a będzie wspaniale
;)
Proste i naukowe
:)
A inni niech po prostu mu nie przeszkadzają

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W mojej kolekcji:
MP5 PAPERINO (1945), HOFFMANN KÖNIGIN (1954), MESSERSCHMITT 150 GS (1961),
160 GS (1962), 125 GRAND TURISMO (1966), 50L (1966), 125 PRIMAVERA (1968),
125 GTR (1971), 200 RALLY (1972), 125 ET3 PRIMAVERA (1976)

Niemowlak
Niemowlak
[I]:
PK50XL 1987-93
[II]:
PK50XL 1987-93
[III]:
LX125/150
Nie chcialem byc zle zrozumiany, nie bylo w moim poprzednim poscie cienia roszczeniowosci. Padlo pytanie o propozycje, napisalem wiec swoje:)

Automatycznie (trudne slowo, wiem:P ) zalozylem, ze jesli beda skladki, to na cos sie je przeznaczy i wlasnie trwa zbieranie pomyslow, na co by mozna bylo. Zgadzam sie z Kopruchem co do kolejnosci.

Warsztaty: mialem na mysli zajecia praktyczne, ktore by mialy tak naprawde charakter integracyjny:) na przyklad: jest wiosna, swieci slonce, wiec spotkajmy sie i wymienmy sobie olej;) Nie chodzilo mi o dostep do czyjejs kanciapy...

Druga sprawa... jestem nowicjuszem.
Widzialem, ze rusza sprzedaz winietek... ale nie bylo nawet zasygnalizowane, ze kasa z winietek idzie na utrzymanie klubu. Nie bijcie, ale nie domyslilem sie. Nie lubie naklejek, wiec nawet nie pomyslalem, zeby sobie kupic. Gdybym wiedzial, to bym sie skusil. Mysle, ze nie jestem jedyny.
Awatar użytkownika
2017
2017
[I]:
LX50 2T
[II]:
GTS250 ABS
[III]:
PX200E 1982-97
Tak sobie myślę:
1. VCP powinno być ciałem zrzeszającym pasjonatów Vespy i reprezentujących nas (Polska) na zewnątrz
2. Dobrze aby powstawały kluby lokalne (Full Manetas Rules) które są zrzeszone w VCP
3. Trzeba rozszerzyć władze. Mam na myśli to, aby poszerzyć skład dowodzący VCP. Trzeba po prostu pomóc Prezesowi. Myślę, że trzeba dodać ludzi z najprężniej działających lokalnych społeczności: Śląsk, Kraków, 3City, może się w końcu Poznań kiedyś pojawi
4. Zacznijmy od małego, określmy co chciałoby VCP zrealizować w najbliższym roku 2018. Pomysły do zebrania przez forum, do decyzji szefostwa co trzeba będzie robić
5. Składki muszą być aby realizować cele które będzie realizowało VCP. Osobiście uważam że 50PLN to dobra kwota na poczatek. Potem składkę można uzależnić od tego co zrobiliśmy, ile wydaliśmy, co chcemy zrobić. Kwota do decyzji szefostwa VCP
6. Wybory szefostwa. Osobiście uważam że Prezes i nie należy tego zmieniać i dyskutować. Wybór dodatkowych osób można zrobić korespondencyjnie, forumowo, w głosowaniu jawnym. Dobrze aby to były osoby które chcą działać, mają czas i chęci, doświadczenie w klubie ale nie myślę o staż w latach, nie tylko Wawa, cała Polska (generalnie mix). Możemy się tez spiknąć na wybór w ramach zlotu albo walentynek, aby można się wypowiedzieć i zaprezentować dlaczego ja miałbym działać we władzach VCP
7. Każdy kto chce płacić składki mógłby się zadeklarować, jak może pomóc VCP. Vlepki, produkcja gadżetów, pomoc w organizacji zlotów itp. Mamy różne talenty i możliwości
8. Z członkostwem w VCP powinno się coś wiązać. Nie wiem czy powinniśmy dawać/ograniczać dostęp do forum czy strony fb dla zrzeszonych, w końcu to działalność marketingowa VCP. Ale może jakieś zniżki na zlotach? Legitymacja w twardej okładce (wiem że to przeżytek). Co do pakietów startowych za członkostwo to jestem sceptyczny.Winietka wystarczy. Ale może drobne zniżki przy zakupie gadżetów?
9. Co do pomysłów na co mogłyby pójść składki, mam kilka, przeczytałem kilka fajnych pomysłów na forum. Generalnie kasa powinna iść na promocję VCP jako klubu. Z czegoś trzeba zapłacić za serwer, zrobić winietki, przygotować gadżety na zewnątrz, dać garść wlepek na zloty zagraniczne itp.

Tak mi się ulało po dzisiejszym telefonie od przyjaciela (przyjaciel wie o kim piszę). Zacznijmy od małych konkretnych działań. Fajnie byłoby się spotkać, niestety nie mogę w tygodniu bardziej w weekend. Ale deklaruję że jestem chętny w pomaganiu jak tylko będę mógł. To że mnie nie ma w środy to nie dlatego że nie chcę. Po prostu wtedy jestem trochę daleko od Wawy (taka praca).

Konstruktywnie, kompromisowo, bez napinek i wyciągania teczek IPN, do przodu, żeby było lepiej.

Niemowlak
Niemowlak
A ile w ogóle klub liczy członków ? Bo patrząc po forum i 1 post na 2-3 dni, to nie ma tego za wiele. Wiec nie wiem czy bedzie miał kto te składki płacić ?
Awatar użytkownika
2017
2017

[I]:
GTS300 ie Super 2008
Trzeba by policzyć winietki
A może więcej ...
Okaże się w praniu
;)

W mojej kolekcji:
Awatar użytkownika
2016
2016
Pochwały: 7

[I]:
Vespa 150 Sprint 1969-79
[II]:
PX200E 1982-97
Pomysłów widzę dużo i fajne ale przede wszystkim muszą być ludzie którzy mają chęć i czas je realizować. Tego na koniec dnia zawsze brakuje więc zacząłbym od wyłonienia chętnych.

Pozdro,
JIM
Vespa - in tutto il mondo!
Awatar użytkownika
2017
2017
[I]:
LX125/150
[II]:
LML STAR 150 2T
[III]:
LX50 2T
[IV]:
ET4 125/150 Leader
Może to pomoże, byłem członkiem kilku klubów i zawsze składka była roczna. Dla przykładu w Automobilklub Warszawski to 80 PLN, kluby angielskie od 30 do 40GBP ale płatne raz na rok, liczone indywidualnie od daty wstąpienia, bez zwrotu w przypadku wystąpienia. Powinienem dodać, że za wpisowe dostawało się jedynie miesięczny biuletyn zaś w przypadku Automobilklubu zniżkę w PZU i europejski karnet Campingowy.
sk.
Awatar użytkownika
2016
2016
[I]:
PX150E 78-83
[II]:
PK50XL2 1990-
No dobrze, dawno nie byłem na forum- czasu mało. Ale, że Was lubię moje mysie-pysie to może coś podpowiem z własnej obserwacji.

1)składka - Imho- pakiety powinny być 2-3. Premium i basic- basic wiadomo, dwie dyszki- winietka, premium stówa na stół, w cenie koszulka i naklejki. Można dodać jakiś jeszcze jeden, gdyby były jakieś dodatkowe ekstrasy :) Pakiet premium z wpisem delikwenta do rejestru sądowego stowarzyszeń :)

2)Co do karty członkowskiej to proponuje prosty i skuteczny system- jedna karta np na 6 lat, do tego 6 miejsc na stempel/wklejkę, co 6 lat zmiana karty- pojawi się element kolekcjonerski :) (wyrobienie karty nie powinno być droższe jednorazowo niż 2-3 dyszki z tego, co mi wiadomo).

3) dział technika dostępny tylko dla winietkowiczów- myśmy też płacili frycowe za naukę, dlaczego klub ma z tej wiedzy nie korzystać?

4) Struktury lokalne- to jest największa siła VCP, warto ją wyodrębnić a VCP przekształcić w ogólnokrajowe stowarzyszenie (co już niejako funkcjonuje na papierze).

5) social media - FB, newsy, wydarzenia, wiadomości na FB. Nie mam już tyle czasu, co kiedyś, natomiast staram się w miarę na bieżąco odpisywać na wiadomości fejsbukowe.

6) osoby funkcyjne- wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem będzie dublowanie funkcji, czy to na 4um, czy to na FB. Kwestia skarbnika i prezesa raczej pojedyncza ;)
Ogólnie, ponieważ jest w klubie kilka osób, na których możemy polegać od lat, a którym życie potoczyło się czasowo w stronę rodziny proponowałbym rangę "VCP Senatora" czy jak zwał to inaczej- funkcję tytularno-kontrolną. Czemu kontrolną? Trzech senatorów może śmiało weryfikować pracę 6-9 osób funkcyjnych. Samych senatorów może być wielu, rotacyjnych w okresie czasu/kadencji. Moim zdaniem wymusi to przejrzystość i aktywizację działań.

Póki co, tyle :)
Kiss french, ride italian
Awatar użytkownika
2017
2017

[I]:
GTS300 ie Super 2008
Sprawy techniczne dla klubowiczów
Popieram bo wiedza musi kosztować
Ale ... rzetelna
;)

W mojej kolekcji:
Awatar użytkownika
Pomocnik mechanika
Pomocnik mechanika
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
Lukasz, A po co karty/legitymacje.
Miałem kiedyś książeczkę wojskową i kartę autobusową. Pizdłem gdzieś i tyle z tego.

Najlepiej ładny 1/1,5cm PIN lub breloczek (w formie fizycznej). Coś niewielkiego co możesz mieć zawsze ze sobą i niekoniecznie w portwelu. Niech będzie za jednym zamachem ozdobą (zachętą), a z drugiej strony przepustką do usług, ofert specjalnych etc... Niech ma rocznik (jak ta wlepka pod profilem), a jak ktoś będzie robił to w domu to można przedrukować nr osobisty, choć już nie będzie ona taka ładna jak można by ją zrobić z cyny.

2015-07-24 19-42-56.JPG

Ja jestem daleki od zbierania od ludzi kasy tak po prostu. Oczywiście najprostsza sprawa, ale jest tam u was setka to umówić się z ubezpieczalnią, przeglądami które każdy musi robić, jakąś siecią benzynową, lokalnym browarem, gastronomią itd, aby w ten sposób kasę zbierać, a przy tym zostawić parę złotych vespienowi w kieszeni. Nie musi on przecież mieć vespy przy dokonywaniu transakcji - ważne aby się w ten sposób na klub zbierało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office Sys/Dev 11/18r, 3xMCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Rozwiązania i dodatki dla Excela, Outlooka, Worda: VBATools.pl
Awatar użytkownika
2016
2016
Pochwały: 4

[I]:
Jestem już w Klubie parę lat i miałem okazję obserwować kilka reform, rewolt, puczów, dobrych zmian, apostazji, schizm, wyborów, naturalnych śmierci pewnych koncepcji i takich samych narodzin.
Zawsze, bez wyjątku, Klub przetrawiał te wydarzenia i wychodził z nich obronną ręką (czasem uszczuplony) dzięki twardemu jądru, które tworzy kilkunastu ludzi z całej Polski, z Prezesem na czele, którzy po prostu robili swoje i nie przejmowali się niczym poświęcając swój czas. Podstawą zawsze było koleżeństwo, dobra zabawa i odrobina poświęcenia dla sprawy.

Wszystkie pomysły, o których mówicie już kiedyś się pojawiały w tej lub innej formie przy okazji różnych dyskusji o zmianach. Nie chcę się o nich wypowiadać, bo wiem, że jeszcze przez jakiś czas nie będę mógł się w nie zaangażować, więc mądraszkowanie sobie oszczędzę.

Pamiętajmy tylko, że nie należy zbytnio formalizować działalności Klubu, bo to kończy się problemami technicznymi.
Dobrą podstawą Klubu jest działalność grup lokalnych.
Winietki powinny być dobrowolne, chociaż mogą mieć różną wartość. Może istnieje możliwość wykupienia usługi smsowej dostępu do treści? Jeżeli tak, to bezwinietkowcy mogliby płacić, np. 3 zł/tydzień dostępu do co lepszych frykasów w technice lub downloadach.
Ciężko jest zrzucić odpowiedzialność za całość na jedną lub dwie osoby. Może dobrym pomysłem byłaby jakaś forma rady rejsu? np. 8 osób, którzy jawnie głosowaliby najważniejsze decyzje?

A tymczasem: dzięki dla tych wszystkich, którzy pracują dla VCP. Trzymajcie się.
Just because I don't care doesn't mean I don't understand...

[I]:
PX125 ME 1998
Pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji. Otóż ja, jako użytkownik vespy oraz sympatyk VCP Chętnie widziałbym sklep, w którym mógłbym zaopatrzyć się w gadżety (breloczki, smycze, wpinki, portfele, czapki, zimowe komplety czapka+szalik, kubki, plecaki, etc.) oraz fajną odzież (koszulki polo wzorowane np. na Fred Perry, t-shirty, kurtki harringtonki, bluzy, etc.) opatrzoną marką VCP. Robione w krótkich seriach prowokowałyby do częstszych zakupów. Wydaje mi się, że taka działalność pozwoliłaby przynieść określone profity dla VCP, co z kolei mogłoby przełożyć się na zaspokojenie potrzeb "marketingu bezpośredniego" na zagranicznych zlotach, jak również dofinansowanie = podniesienie atrakcyjności zlotów i imprez VCP.
Dobrym przykładem może być działalność niektórych stowarzyszeń kibicowskich, które produkując samodzielnie pamiątki związane ze swoim klubem są w stanie w pewnym stopniu zabezpieczać finanse potrzebne na funkcjonowanie swoich stowarzyszeń i działalność statutową.
Awatar użytkownika
2016
2016

[I]:
kalus pisze:Chętnie widziałbym sklep, w którym mógłbym zaopatrzyć się w gadżety (breloczki, smycze, wpinki, portfele, czapki, zimowe komplety czapka+szalik, kubki, plecaki, etc.) oraz fajną odzież (koszulki polo wzorowane np. na Fred Perry, t-shirty, kurtki harringtonki, bluzy, etc.) opatrzoną marką VCP. Robione w krótkich seriach prowokowałyby do częstszych zakupów. Wydaje mi się, że taka działalność pozwoliłaby przynieść określone profity dla VCP, co z kolei mogłoby przełożyć się na zaspokojenie potrzeb "marketingu bezpośredniego" na zagranicznych zlotach, jak również dofinansowanie = podniesienie atrakcyjności zlotów i imprez VCP.

Widzisz, masz całkowitą rację. Problem jest tylko taki:
KTO
...zaprojektuje,
...wybierze materiały,
...wybierze dostawcę,
...wyłoży kasę na zaliczkę,
...wrzuci to do sklepu,
...zajmie się reklamą,
...zajmie się sprzedażą i finansami
itd.
I zawsze kiedy chodzi o odpowiedź na to pytanie jest a) krótkotrwała zajawka kilku ludzi, b) cisza.
Just because I don't care doesn't mean I don't understand...
Awatar użytkownika
Pomocnik mechanika
Pomocnik mechanika
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
W teorii: Oczywiście że w momencie kiedy było by mnóstwo fantów klienci by się znaleźli. Sam bym w czymś powybierał - ale nie wszystko łykam wiec...

W praktyce: Weź pod uwagę że zostanie z 10-20 koszulkami (nie taki wzór czy mniej popularny rozmiar) to malutki dramat dla kogoś kto zainwestował swoje pieniądze. Do tego dochodzi info że farba schodzi, że ktoś wyprał i ma koszulkę dla chomika, a tu by się przydała kieszonka i ... już nie schodzi. A więc kasa klubowa przede wszystkim (jako bufor w produkcji). No i cała oprawa logistyczna z zabieraniem tego na spotkanie i rozliczaniem.

Takie akcje produkcyjne jak najbardziej, choć ja lubię listy (zapisy kto/ile) aby atrakcyjnością była też seria limitowana.
Kiedy nie ma VCP oferty, przy założeniu że ktoś nie widzi sensu jeździć na zloty (mama nie pozwala, brak kasy, dzieciaki etc), a jedynie wita się co środę, to klub mógłby sobie nie istnieć. Fanty powinny namawiać wszystkie osoby na integracje, bo jak nie, to zostaje Allegro i to zapewne wystarczy. W ten też sposób (wysyłka i płatność) powinno być to realizowane. A więc witryna koło forum - zamawiam, płace i paczka przychodzi. Max 2 osoby. Pytanie kto?

2015-07-25 09-41-12.JPG

Co do zlecenia produkcji w firmach zajmujących się ubieraniem kibiców może być uzasadniona. Fakt że w tym przypadku ilość zamówienia składanego przez VCP może nie być wystarczająca. Te firmy dla kibiców w wielkim uproszczeniu żyją z Chin i lokalnych rozgrywek, a nie z zamówień małych klubów (w dodatku nie piłkarskich). Trop może i dobry - trzeba byłoby sprawdzić (kiedy idziesz?).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office Sys/Dev 11/18r, 3xMCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Rozwiązania i dodatki dla Excela, Outlooka, Worda: VBATools.pl
Awatar użytkownika
2017
2017

[I]:
GTS300 ie Super 2008
Cóż taki sklep jest w Pontaderze
;)
A tak poważnie to klub raczej powinien być miejscem wymiany gadżetów
Trudno oczekiwać produkcji gadżetów dla ... kilkunastu osób
Realia są chyba takie że zainteresowanych jest niewielu
Zobaczcie sprzedaż kalendarza
Szybko się nie zakończyła
Osobiście mam mnóstwo gadżetów ale kupuje je w oficjalnej dystrybucji Piaggio
Jest tego mnóstwo, wystarczy poszperać w necie

W mojej kolekcji:
Awatar użytkownika
2015
2015
[I]:
ET4 125/150 Leader
Witajcie,

Wszak nie jestem zbyt aktywnym członkiem VCP, ale napiszę Wam dlaczego. Może pomoże Wam to w rozważaniach na temat niektórych kwestii klubowych.

Przygodę z VCP rozpocząłem od zakupu Vespy. Z początku miał to być PX 125, dostałem wiele cennych porad na forum, zostałem świetnie przyjęty i to było super. Niestety PX nie doszedł do skutku z uwagi na problemy z remontem, więc zrezygnowałem z niego. Cudownym trafem pojawiła się okazja zakupu Et4 125 od znajomej zaprzyjaźnionej z VCP. Świetna cena, klubowy sprzęt, mówię "biorę!".

Początkowo śledziłem regularnie forum (do dziś często na nie wchodzę i patrzę co nowego szukając jakiś pomysłów na podkręcenie swojej vespowej pasji). Bardzo podobała mi się opcja zniżek dla klubowiczów w Scootracerze, w którym wyposażyłem się we wszystkie potrzebne gadżety (motokoc, kask, rękawiczki, zapięcie, komin, ocieplacz na klatkę...). Naprawy też z drobnym rabatem, więc super sprawa. To jest wg mnie gigantyczny plus bycia w klubie. Posiadam naklejkę klubowicza z forumową ksywą :)

Problemem największym dla mnie jest od początku to, że pracuję na drugą zmianę. To znaczy, że w tygodniu nie jestem w stanie przyjeżdżać na zloty pod Kopernikiem. Vespę mam 3 sezon, a na zlocie byłem tylko raz :( Praca nie pozwala mi na to, aby pojeździć z Wami po mieście, spotkać się, poznać lepiej... Strasznie ubolewam nad tym, że nie ma jakiś spotkań w weekendy - to pozwoliłoby mi zapuścić dłuższe korzenie w VCP, a tak jestem taką szarą eminencją, która niby jest, ale nikt jej nie zna :) Czasem napiszę coś na forum, zapytam o radę, przywitam nowego członka, ale na tym moja aktywność w klubie się kończy. Wiem, że są zloty kilkudniowe, ale bardzo rzadko, a na takie dłuższe wyjazdy wiadomo, nie zawsze możemy sobie pozwolić.

Czekam z utęsknieniem na regularne spotkania klubowiczów w weekendy, jakieś wspólne przejażdżki jednodniowe może poza Warszawę, na jakiś piknik, ognisko z gitarą, kajaki... Tym bardziej teraz w sezonie letnim wyjechać rano i wrócić wieczorem :)

Zdaję sobie sprawę, że mogę być odosobnionym przypadkiem, bo większość "normalnych" ludzi pracuje w pierwszej połowie dnia, ale chciałem Wam opisać swoją sytuacja, z której wynika małe zaangażowanie w życie klubu. Czuję też, że chciałbym zaangażować się bardziej, bo mam wrażenie, że mimo wszystko klub daje mi więcej niż ja daję klubowi, ale po prostu jesteście dla mnie trudno dostępni :) Dla jednych wsparcie forumowe i zniżki w sklepie to mało, ale dla mnie to bardzo dużo!

Pozdrawiam Was!
Give your life a little Vespa!
Awatar użytkownika
Niemowlak
Niemowlak
[I]:
ET2 50
[II]:
Cosa 1 200
dorzucę swoje 3 grosze:
1. po co promocja klubu? za mało nas tu, chcecie być rozpoznawalni, ale po co bo tego nie rozumiem?
2. karta członkowska - po cholerę kolejny plastik w portfelu, żeby szpanować na imprezach?
3. opłata roczna jak najbardziej - przeznaczona, na wydatki związane z klubem (zloty, gadżety itd), forum powinno mieć swoją opłatę na utrzymanie się. Przecież dużo osób jest na forum pytających/ czytających a nie biorących udział w życiu Vespowym. Tak samo segregacja członków na lepszych i gorszych - jedna opłata dla wszystkich
4. nie ruszać forum - ono powinno być miejscem integracji oraz bazą wiedzy, a jeśli ktoś chce się bardziej integrować to wstępuje do klubu/płaci składkę i rejestruje się na specjalnym forum, albo w tym otworzyć dział tylko dla członków klubu
5. zniżki dla członków klubu w sklepach z gadżetami lub częściami - fajny pomysł. tylko: jak to mówił Pan Abelard Giza czy gośc w autobusie wymodelowany w ciuchach Ferrari jest posiadaczem Ferrari czy tylko szpanerem?
Awatar użytkownika
2017
2017

[I]:
GTS300 ie Super 2008
tak na marginesie...
prasa pisze, że jest nowy President VCP
prawda to czy przekaz jak z wiadomości TVP?
:D
dajcie znak
W mojej kolekcji:
Awatar użytkownika
Już raczkuje
Już raczkuje
[I]:
PX125 2011
Kto był w Lanckoronie ten wie jak było na prawdę.
Awatar użytkownika
2017
2017

[I]:
P200E 1977-82
[II]:

[III]:
pioo pisze:Kto był w Lanckoronie ten wie jak było na prawdę.

Dość trywialna konstatacja, która zamiast odpowiedzi wystawia świadectwo jej autorowi.
Nieznośna lekkość butów
Awatar użytkownika
Już raczkuje
Już raczkuje
[I]:
PX125 2011
Nie mi tu informować co było i jak było. Zainteresowane osoby przekażą oficjalne info to się wszyscy dowiedzą.
Awatar użytkownika
2015
2015

[I]:
Vespa 50 Special 1975-83
[II]:
LML STAR 125 2T
[III]:
Bajaj Chetak 150 Classic
pioo pisze:Nie mi tu informować co było i jak było. Zainteresowane osoby przekażą oficjalne info to się wszyscy dowiedzą.

ale musiałeś się cenzura odezwać, no żal...

Ave!
Vespa Garage Ursynów
PoprzedniaNastępna

Wróć do Komunikaty