Ssanie

Porady i pytania techniczne czyli klubowa samopomoc.

Mam jakiś problem z gaźnikiem. Jak ssanie jest włożone nie moge odpalić. Wyjmę ssanie i przytkam lekko palcem otwór w gaxniku pali bez problemu. Cieply pali z włożonym ssaniem. Zobaczyłem że dośc duzo wystaje ta iglica ssania(troszke więcej niż na filmach w necie) - mam gaźnik weber. Kupiłem drugie ssanie i po włożeniu do gaźnika to samo, mimo że iglica wystaje mniej. Czy ktos sie orientuje ile to ma wystawać do gaźnika weber. Bo może mam sprawne, a coś przytkane w gaźniku? Proszę o poradę.

Reklama

[I]:
ET4 50 4T
[II]:
ET2 50
Zajrzyj tu
https://www.youtube.com/watch?v=jk1LUi3kFwo
i tu
https://www.youtube.com/watch?v=wTIl8P0wccU
Tulejka z której wychodzi iglica wysunięta jest na zimnym ok. 1cm
Po podłączeniu do aku powinna wysunąć się ok. 6 mm
jur-us

No to z tego wynika, że u mnie jest w stanie "zimnym' już za dużo wysunięte. (no chyba, że gaźnik weber ma inne?). Nie rozumiem tylko tego, że jak wyjmę całkiem ssanie i lekko zatkam palcem odpalam na dotyk, a po włożeniu nowego ssania nie mogę zapalic. Czyżby jakis kanał powietrza przy ssaniu jest zatkany?
Oprócz dyszy ssania jest w tej okolicy jeszcze jakis dolot powietrza?

[I]:
ET4 50 4T
[II]:
ET2 50
Iglica automatycznego ssania w stanie zimnym jest schowana i silnik dostaje więcej paliwa.
Wraz ze wzrostem temperatury silnika iglica wysuwa się i zatyka ten dodatkowy dopływ.
Gdy wyjmiesz automat ssania to silnik dostaje to dodatkowe paliwo i uruchamia się.
Zatykając palcem zamykasz tylko lewe powietrze.
Wniosek zatem jest taki, że twój automat ssania jest uszkodzony ( piszesz, że iglica wystaje więcej niż 1 cm ) i zatyka dodatkowy dopływ paliwa.
W gaźniku weber powinna wystawać ok.1cm.
jur-us

Wróć do Baza wiedzy technicznej