Wymiana silnika w ET 2

Dział poświęcony drobnym ogłoszeniom klubowym co kto ma na zbyciu. (wszystko co związane jest z silnikiem)
Awatar użytkownika
Niemowlak
Niemowlak
Witam serdecznie.

Od paru dni jestem szczesliwym posiadaczem Vespy ET2 50 (wersja gaznikowa) z 2001 roku.

Niestety, niesprawna, i wczoraj oddalem ja do serwisu, gdzie mechanik mial spojrzec co jej dolega. Dzis uslyszalem werdykt i mianowicie do wymiany w sumie pol silnika: tlok, wal, cylinder, lozyska itd. Mechanik twierdzi ze tlok sie rozlecial w silniku i zrobil sajgon.

Cena naprawy (z oryginalnymi czesciami, zamiennikow nie sprawdzal), to wedlug niego na polskie okolo 3000 PLN, i jeden dzien roboty.

Uwazam ze to troche drogo i zakupilem silnik uzywany, wyszlo mnie o wiele taniej. Teraz mam pytanko: czy taka akcja wymiany silnika jest czasochlonna i skomplæikowana? Bo w samochodzie w sumie to cztery sruby i po temacie.

Jak uwazacie: dobrze zrobilem decydujac zamiast naprawy na wymiane na sprawny uzywany silnik?

> gory dzieki za odpowiedzi.

pozdrawiam
madr

Reklama

Awatar użytkownika
2016
2016
Pochwały: 4

[I]:
dobrze,

na allegro można znaleźć kompletne silniki z kołem za 600 - 700 zł. A przynajmniej kilka miesięcy temu takie bywały.
A co do wymiany. Jeżeli jest taki sam jak miałeś (głównie chodzi o elektrykę) to cała reszta tak jak napisałeś - kilka śrubek i wężyków.

pzdr.
Just because I don't care doesn't mean I don't understand...
Awatar użytkownika
Niemowlak
Niemowlak
Maly update (troche spozniony, ale mysle ze nalezy opisac)

Silniczek przyszedl kurierem z Irlandii, kupilem go za 150 ojro z dostawa. Silnik uzywany, ale smiga elegancko.

Za wymiane (i nowy akumulator, pare srubek, rozrusznik itd.) dalem okolo 750 zlotych (w przeliczeniu).

Za remont starego gdzie byl do wymiany cylinder, tlok i wal chcieli prawie trzy razy tyle. (znaczy sie trzy razy 150 ojro + 750 pln).

Operacja udana, Etka smiga az milo.

Wróć do Automaty - silnik