Predkosc maksymalna

Porady i pytania techniczne czyli klubowa samopomoc.

WItam, mam pytanie jaka jest predkosc max. Waszych „50” Mam moja vespe od ubieglego roku. Jest odpalana 3-4 razy w miesiacu na krotkie wyjazdy. Do wczoraj jeździła max.45-55 „z wiatrem” i tyle. Jadac wczoraj dociagneła do 75 i sama z siebie osłabła do swoich stałych 45km/h Zrobiłem nawrotke i na tym samym odcinku drogi chcialem to powtorzyć, niestety tylko 45-50. Moje pytanie czy mogłbyc spowodowany ten „jednorazowy wyskok”

Reklama

Awatar użytkownika
Mechanik
Mechanik
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
Prędkość dla 50cc to 65km/h

Więcej wyciśniesz z wiatrem, z górki, z zamkniętymi oczyma :)
Jeśli vespa była kupiona w kraju gdzie obowiązują limity prędkości dla określonych pojemności, to masz kilka "dławików", które twoją vespę ograniczają do 45/h. Ze względu na dość prosty mechanizm są to ograniczenia mechaniczne, czyli mniejsza przepustnica/gaźnik, zdławiony tłumik.
Raczej nie ma przypadków aby nagle one nie zadziałały i motorynka leciała 75 od tak.
Trzeba wymienić pare części aby swój vmax osiągnęła. Długa jazda na Vmax może jednak piłować rolki i grzać kufer zatem nie polecam robić z niej wyścigówki. Do tego spalanie będzie mało efektywne i będziesz musiał wozić ze sobą kanister i olej (jak T2).

Polecam nauczyć się jeździć, bo 50tka to świetny wytykacz błędów i w przyszłym sezonie przesiąść się na coś większego. Jeśli masz prawko to 300cc a jak nie to 125cc i zapisz się koniecznie do szkoły jazdy aby uzyskać lepsze uprawnienia. Większe pojemności to nie tylko lepsze prowadzenie, bo większe kółka i masa właściwa, przyśpieszenie bo większy silnik, lepsze spalanie bo wtryski ale głównie przyjemność z jazdy na dłuższe trasy oraz mniejsze zużycie sprzętu.

Pozdrawiam.

Logo_stowarzyszenie2 small.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pozdro - Oskar Shon MVP M365 Development 11/23r, 3xMCC
Forum moderator: answers.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
VBATools.pl Rozwiązania i dodatki dla Outlooka, Worda i Excela
Awatar użytkownika
It means you are going to be promoted.
When your personal life is gone, remember to notify me, it means you are going to be promoted.
I very much agree with this sentence, life and work, we choose to work because of life, and work makes us neglect life. When you want to get promoted, you have to sacrifice more of your private time to work.
Choice is a very interesting thing, and when you make a choice, it also means that you will lose something very pity.
search engine optimization
A very interesting website

Wróć do Baza wiedzy technicznej