Witam

"... podstawowe zasady higieny, to jak się wchodzi to się puka ..."

Witam z Trójmiasta.
Vespistą jeszcze nie jestem, ale "coś" mnie korci, aby to zmienić. Moja przygoda ze zmotoryzowanymi jednośladami trwa już około 40 lat, jako trzynasto-czternastolatek dosiadałem swojego pierwszego "Komarka". Oczywiście Vespy już wtedy jeździły po drogach, ale chyba nie zabłądziły do podmiejskiej dzielnicy Gdańska, co najwyżej odrobinę je przypominające z wyglądy Jawy 20. No i tak sobie jeździłem, przesiadając się na coraz to inne motocykle. Jeździłem, jeździłem i się w zasadzie najeździłem. Zwiedziłem sporo krajów (chociaż tylko Europa) i doszedłem do wniosku, że gdzieś po drodze zagubiłem radość z krótkich, okołokominowych wyjazdów. Chcę to odszukać, cieszyć się znowu z kilkudziesięciokilometrowej wycieczki na Kaszuby a nie irytować, że droga zapchana i nie ma gdzie się rozpędzić. Stąd decyzja o sprzedaży motocykla i kupnie skutera. Oczywiście skuterów jest od groma, ale jednak Vespa wygląda mi na taki "archetyp", coś czego koniecznie trzeba posmakować.
Nowej niestety nie kupię, po prostu zestarzałem się ja i moja pasja, więc rachunek ekonomiczny zaczyna grać rolę w podejmowaniu decyzji. A że tych wyjazdów będzie mało, to nie warto mi kupować "nówki na wiele lat", bo może tych lat będzie wiele, ale kilometrów już nie, a i życie nauczyło mnie, że zwykle jednoślad posiadam max dwa sezony (chociaż bardzo chciałbym, aby w końcu było inaczej).
Reasumując: Vespa ma mnie przenieść znowu do młodzieńczych lat :)
Ze względu na to, że cenie sobie bezpieczeństwo manewrów i czasami jeżdżę we dwoje, w grę wchodzi GT lub GTS, 250ccm, 300ccm. Mam nadzieję, że taką Vespą można też pojechać na weekend w Bieszczady czy na Mazury.
Rozważam jeszcze GT200L, tylko że to roczniki 2003-2005 w ogłoszeniach i nie wiem czego się spodziewać. A z drugiej strony gaźnik, brak ABS-u, brzmi to tak surowo i jednocześnie kojarzy się z prostotą eksploatacji. Moc zbliżona niemniej pojemność jednak mniejsza, więc nie wiem jak z elastycznością i jazdą we dwoje...

P.S. Przepraszam że do postu powitalnego jednak wkleiłem rozważania zakupowe, ale nie znalazłem na szybko właściwego tematu, chociaż zdaję sobie sprawę ze tego typu rozważań na forum musi być więcej.

Reklama

Awatar użytkownika
2019
2019
[I]:
PX125EFL 1983-97
[II]:
Vespa 50 Special 1975-83
Witaj w zacnym gronie. Zaraz ktoś ci pewnie napisze uzupełnij profil :)))) Wiec uprzedż posta. Ja mam px manualal to dopiero jest surowość i prostota. O automacie sie nie wypowiem bo nie posiadam ale jak bym mial zbędną gotówke to bym brał gts 300
Pit Stop Krew SC Dublin
Awatar użytkownika
2019
2019
[I]:
LX50 2T
[II]:
GTS250 ABS
[III]:
PX200E 1982-97
witaj, vespą da się dojechać wszędzie :)

Wróć do ** Powitania **