Problem z ssaniem oraz ładowaniem

Porady i pytania techniczne czyli klubowa samopomoc.
Awatar użytkownika
Cześć

Po zaledwie dwóch miesiącach użytkowania Vespy ET4 125 cm. Zaczęły się problemy. Padł sterownik (brak istry), temat udało się już załatwić ale nadal mam jeszcze dwa problemu.

1. Brak ssanie na zimnym. Skuter po uruchomieniu na zimnym nie podnosi obrotów. Sprawdziłem automatyczne ssanie czpień się całkowicie schowany. Jak odkręcę autmat i lekko go wysunę ręcznie to ssanie się załącza (przy czym wcześniej było ok). Rozebrałem wyczyściłem gażnik (Walbro WVF 6) ale nadal pozytywnych rezultatów brak.

2 . Problem z ładowaniem. Uszkodzeniu uległ prawdopodobnie regulator napiecia. Wskazania na voltomierzu było w granicach 12,8V. Zamówił na internetach nowy oczywiście nieoryginalny regulator. Po wymienia napięcie ładowania wzrosło do 13,6. Wydaje mi się że to nadal mało według mojej wiedzy oraz dokumentacji powinno był około 14.4v. Pytanie czy faktycznie vespy osiągają ładowanie 14.4v. Szczególnie intersują mnie ET4.

Za każdą pomoc z góry dziękuję.

Reklama

Awatar użytkownika
Problem zł ładowaniem rozwiązany. Nadal został problem że ssaniem. Całkowity brak ssanie. Uruchamiać skuter muszę z lekko wychyloną. manetką. Na razie brak pomysłu gdzie leży problem
Awatar użytkownika
Może ktoś z szanownego grona forumowiczów, jest wstanie polecić warsztat, mechanika, który mógłby się podjąć diagnozy i naprawy problemu, w okolicy Torunia. W odlegości +-50 km

Wróć do Baza wiedzy technicznej