2019 Zlot starych samochodów w Lanckoronie

Forum vespiarzy z Małopolski
Awatar użytkownika
Mechanik
Mechanik
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
Miałem inne plany na ten weekend, no ale cóż, zostałem namówiony przez resztę aby nie spędzać go samotnie.

Cóż było robić. Pogoda wyśmienita, to też na koń i w drogę:

2019-06-30_11-53-38.JPG

Tego bowiem dnia odbywał się zlot rupieci, rdzy i blichtru, które ze wszelką starannością zostały zamaskowane.

2019-06-30_14-26-52.JPG

Oczywiście żartuje. Impreza jak co roku fajna, wiele osób z unikatowymi wózkami się zjechało i było kupę zabawy. Począwszy od Rojsów, Jaguarów, Mustangów, a skończywszy na WFMkach i różowych Simsonach.

Krzyś wymacał większość ze sztuk i od razu ocenił czy nadają się do przeglądu.

2019-06-30_12-21-08.JPG

Fajnie spędzony dzień. Wojtek ma już Messangera, ja umówiłem się wstępnie na montowanie haka pod Vespę. Karolina jedynie na stracie, ale znając męża postara się on prędko puścić to w niepamięć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office Sys/Dev 11/20r, 3xMCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Rozwiązania i dodatki dla Excela, Outlooka, Worda: VBATools.pl

Reklama

Awatar użytkownika
Mechanik
Mechanik
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
Dziś również ładna pogoda.... gdzie by się tu przejechać tak rozmyślam i susze włosy (które mi jeszcze zostały). Na razie spóźnione, leniwe śniadanko i oglądanie fotek.

2019-06-30_3_1.jpg

Osy nie miałem w mojej okolicy i powiem że dość późno dowiedziałem się że robiliśmy takie maszyny. Częściej widziałem Czeskie CZty, ale jak byłem młody to podobnych Simsonów były 2ie sztuki na moim osiedlu. Nóweczki, prosto z DDRu. Jak ja zazdrościłem chłopakom, zresztą młodszym ode mnie o klasę czy dwie, że ich ojcowie nie poskąpili uciechy młodym... Raz też przewiozłem się sztuką i nie pamiętam żeby była ona w kolorze różu, ale pamiętam że dość szybko przyszło mi zmienianie biegów, co potem było nawet mocno skrytykowane. Nie odczułem aby się dławił, cieszyło mnie samo zjawisko uzyskania nieosiągalnej jak na rower jaki miałem prędkości. Zresztą to chyba był pretekst do tego aby zrobić prawo jazdy na motor wraz z samochodowym. Teraz się z tego cieszę, bo widzę że niektórzy to się z tym ociągają...

2019-06-30_2_1.jpg

A następne sztuki oglądałem na PRLowskim TV z transmisji koronacji (lub zaślubin jakiegoś księciunia) albo z filmu Jamesa Bonda lub jemu podobnych :)
No ładne fury. Fajnie, że ktoś je sprowadził, zadbał i teraz można dotknąć, wejść do środka (za pozwoleniem właściciela) lub po prostu podziwiać kunszt państw lepiej rozwiniętych, kiedy u nas wszystko było czarno białe i na kartki.

2019-06-30_3_2.jpg
Awatar użytkownika
2019
2019
[I]:
Primavera 125 3V 2014-
Osa moje marzenie :D
Awatar użytkownika
Mechanik
Mechanik
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
@Justa, zawsze możesz pojechać i poznać naszych seniorów z Olkusza; Wojtka i Mariana, których znajomość polecam i sobie bardzo cenię. Oboje to właściciele Vesp, którzy jak tylko mają okazję zabierają się z nami na wycieczkę lub zlot. Oni również kochają Osy i uczestniczą w zlotach ich właścicieli. Ostatni, który odbył się na Jurze. Polecą ci jakiś termin lub dwa abyś sama tego doświadczyła.

Osa_zlot_2019_Morsko_Jura.png

Ładnie sfotografowany na FB https://www.facebook.com/avirodesign/posts/2615452118487945, miesiąc wcześniej w Zakopanym. Więcej o tym na Grupie FB Osa.wfm

Wyobrażam sobie, że atmosfera jest na tyle luźna, że z pewnością przyjmą cię z zadowoleniem, a jak tylko zachcesz być posiadaczką takiej historii, to zapewne znajdzie się dla ciebie jakaś nagroda, choćby za uczestnictwo. :D

Niestety temat produkcji i jej kontynuacji się zakończył i nic nie zanosi się aby ktoś powrócił do tego tematu, także środowisko elitarne, bardziej niż nasze, Vespowe, gdzie posiadacze walczą zachowując tradycję w swoim warsztacie lub decydują się na salonową sztukę obecnie promowanych nowych konstrukcji Vesp. Tutaj o wiele łatwiej bo próg wejścia zaczyna się i kończy na zasobach i chęciach.
Awatar użytkownika
2019
2019
[I]:
Primavera 125 3V 2014-
Wiem,wiem o Jurajskim zlocie Os, staram się być na bieżąco informowana :-)

Wróć do małopolskie