Bitwa o most

Forum vespiarzy z Małopolski
Awatar użytkownika
Mechanik
Mechanik
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
Pojechaliśmy Vespami na małopolską rekonstrukcję bitwy w Biskupicach Radłowkich.

Obrazek

Było wszystko: Wybuchy, płonące chałupy, mobilizacja, bohaterskie wyczyny, wrzask kobiet, ewakuacja mieszkańców, sanitariuszki, ciężki i lekki sprzęt (w tym motory jak niżej), atak szkopów, tygrysy, łapanka i rozstrzeliwanie.

Co prawda przegraliśmy tą bitwę, ale towarzyszyła nam bardzo ładna pogoda i śpiew Roty na koniec. Rotę śpiewali również Niemce (bo to byli Polscy Niemce). W powrotnej drodze zaraz przed Krakowem, burza (deszcz i pioruny).
Warto było - Więcej dla ciekawskich pod tym linkiem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office Sys/Dev 11/20r, 3xMCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Rozwiązania i dodatki dla Excela, Outlooka, Worda: VBATools.pl

Reklama

Awatar użytkownika
Mechanik
Mechanik
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
Minęło 5 lat zanim wójt gminy zebrał fundusze aby rozpocząć nową wojnę. Odbyła się zatem okrągła 80 rocznica bitwy Radłowskiej. Na imprezę miałem jechać z Piotrem, ale sprawy rodzinne pokrzyżowały mu plany. Reszta pojechała na zlot Lambretty organizowanej przez naszych kolegów Wojtka i Mariana.

Nawiązując jednak do wydarzenia, na który ja się zdecydowałem. Tym razem wprowadzony został dodatkowy akcent w postaci weseliska, który w ten dzień bitwy miał się odbyć. Był i zatem żyd z wesela i policjant i wójt i wójtowa, krzyż na rozstaju z kapliczką, studnia na wodę i gospodarstwa na tą okazję skrzętnie zbudowane.

2019-08-31_14-54-56.JPG

I tym razem Niemce napadły na gospodarstwa. Czołgami, wozami pancernymi i z liczną grupą piechurów bić naszych przyjechali. Chałupy płonęły (w szczególności jedna, a 5 lat temu wszystkie), o drogę, na most dunajcowy walczyć zaczęli. Słychać było li tylko bab jękanie, rannych opatrywanie i co chwila wystrzały to naszych do najeźdźców. Piach się sypał wszędzie.

2019-08-31_15-17-52.JPG

Chłop jednak nocy poślubnej nie doczekał bo kamasze pójść należało. Nie wiadomo czy rana doczekał.
W inscenizacji brało udział 90 osób. (30 osób cywilnych - mieszkańców wsi, 30 naszych wojaków i 30 przebrzydłych szkopów). Wszystko filmowały 3 drony (2 z TVP i jeden cywilny). Oprawa muzyczna w Word of Tanks oraz głos narratora. Nie wykluczone że specjaliści w profesjonalny sposób przerobią ten materiał.

2019-08-31_15-20-14.JPG

Mam przypuszczenia że tym razem zakończenie było lekko odmienne od poprzedniego, no ale historię piszą zwycięży więc wszystko możliwe. Zdecydowanie lało się mniej krwi, ale wybuchów było więcej. Fajne wrażenia. Następnym razem musicie się wybrać. Moje zdjęcia tutaj
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office Sys/Dev 11/20r, 3xMCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Rozwiązania i dodatki dla Excela, Outlooka, Worda: VBATools.pl

Wróć do małopolskie