4 Małopolskie zamki

Forum vespiarzy z Małopolski
Awatar użytkownika
Mechanik
Mechanik
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
Postanowiłem, że wykonam pewną trasę przez okoliczne małopolskie zameczki. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to iż zwykle nosiło nas w stronę Jury Częstochowskiej (mnie osobiście może dlatego, że ze Skały pochodził mój pradziad i jakoś Ojców darzę dodatkową porcją sympatii). Czyli zamek w Pieskowej skale gdzie kręcono Janosika (w roli z Markiem Perepeczko), Ogrodzieniec, Mirów, Birów, Smoleń, Olsztyn, dlatego też na okoliczność wojny w Biskupicach Radłowskich skąd pochodzi rodzina mojej żony, o której pisałem tutaj (wojny, nie żony), postanowiłem jakoś tę drogę urozmaicić i powałęsać się bardziej na lewo. Plan był taki:

Biskupice_wycieczka_na_wojne.png

Wpierw zjechać "w drodze do celu", do zamku w Niepołomicach. Wypić kawę na dziedzińcu i poszukać apteki w okolicach rynku, bo mnie jak zwykle nomen omen osa ubodła (kochają mnie te kreatury).

2019-08-31_10-47-26.JPG

Choć to bardzo blisko Krakowa to muszę się tam z wami wybrać jakąś większą grupką.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office Sys/Dev 11/20r, 3xMCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Rozwiązania i dodatki dla Excela, Outlooka, Worda: VBATools.pl

Reklama

Awatar użytkownika
Mechanik
Mechanik
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
W drodze powrotnej, dnia następnego, spotkałem bardzo sympatycznego kolegę. Łukasza, bywalca forum VCP, który jest posiadaczem 4-rech maszyn (3-ch jeżdżących). Że też się nie spotkaliśmy wcześniej, np na jakimś Vespowym wydarzeniu...

2019-09-01_09-52-42.JPG

Mieszka on po drodze do zamku w Melsztynie do którego miałem zamiar pojechać. To też udało nam się w ostatniej chwili umówić na wspólną przejażdżkę. Dzięki temu wspólnie zahaczyliśmy o dożynki w Zakliczynie. Trochę zbyt wcześnie jak na festyn, ale pajda ze smalcem i zakąs porządnie ukiszonego ogórasa w taki upał był bardzo pożywny.

2019-09-01_10-20-02.JPG

Odwiedziliśmy punkt widokowy u którego stóp widać było piękne zakole Dunajca, Byliśmy na Jamnej, przeprawialiśmy się również przez rzekę promem eko, którego flisak wykorzystywał ustawiając go pod odpowiednim kontem, aby nurt robił całą robotę.

2019-09-01_13-37-10.JPG
Awatar użytkownika
Mechanik
Mechanik
[I]:
ET2 50
[II]:
GTS250
Następny na mapie to zamek w Wiśniczu i to jemu wypada chyba poświęcić jakiś większy kawałek czasu. to majestatyczny i świetnie odrestaurowany kawał historii. Otwarty Full time (jak zwykle z wyjątkiem poniedziałków). Sławek wspomniał na ten temat zaskakując mnie swoją publikacją podczas podróży. Czyżbyśmy mieli wykwalifikowanego przewodnika?

2019-09-01_14-49-58.JPG

No i ostatni na mojej mapie zamek w Dobczycach, którego odwiedziliśmy wspólnie z Czarną Owcą kilka razy. Chciałem się tam spotkać na powrót ze Sławkiem, ale .. no własnie coś dzisiaj się stało? - wszyscy jakoś polecieli nad rzekę się opalać, łapiąc ostatnie promyki uciekającego lata?
Tak wiem - Jutro szkoła....

2019-09-01_16-29-16.JPG

Jak dla mnie dobrze... będzie wolna chata - jak ja kocham swoją pracę :)
A wy mieliście jakieś samotne wyprawy, pół samotne, choć trochę z Vespą.
Twórzcie własne wątki będzie mi raźniej pisać to i owo publicznie.

Wróć do małopolskie